Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remzie Osmani - Ani Kosove

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
T'i ndjekin shkollaret
T'i perzen puntoret
T'i vrasin ushtaret
T'i ndalin dasmoret

Ej perse per çfar arsye
Tane dasmat kan çu krye
Ej perse per çfar me pate
I frigohem i frigohem rrites sate

Ref...
Ani Kosove ani
Shuje zjarrin shuje
Mbahu Kosove mbahu
Rruje token rruje

Rruje token rruje

Hartes t'ja lujn guret
N'xhepa t'i shtin duret
Mengjeset t'i ngrysin

Ej perse per çfar arsye
Tane dasmat kan çu krye
Ej perse per çfar me pate
I frigohem i frigohem rrites sate

Ref...
Ani Kosove ani
Shuje zjarrin shuje
Mbahu Kosove mbahu
Rruje token rruje

Rruje token rruje

Dy gishtat e dores
I ngritin femija
I kendojn fitores
Viva Viktoria

Ej perse per çfar arsye
Tane dasmat kan çu krye
Ej perse per çfar me pate
I frigohem i frigohem rrites sate

Ref...
Ani Kosove ani
Shuje zjarrin shuje
Mbahu Kosove mbahu
Rruje token rruje

Rruje token rruje
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)