Drita Musliu - Djal Sheherli

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
nje her me shikoj at dit kur me takoj un me se miri kesh ujdis , e pyta shoqen time rri rahat moj motra ime se aj djal m'ka begenis 2
\

ref2: djal sheferli paska ra n'dashni nuk e di a me ja nis aj m'ka begenis
djal sheherli i embel rrush i zi eja zemer ty s'te thot aj me dashuroN

Ishte dit pazari kur me pa aj djali une nga katuni per her t'par asgje n'pazar nuk bleva u shashtrisa e zeza kur mu afru e tha dy fjal 2

ref: djal sheherli paska ra n'dashni nuk e di a me ja nis aj m'ka begenis
djal sheherli i embel rrush i zi ej zemer ty s;te thot aj me dashuron 4
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)