Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli - Potpuri

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shyhretja:
A po shkojm te shoku jon a po shkojm a po shkojm ne martesen tja urojm tja urojm e tan naten veq tuj lujt mos mi met hatri askujt e kur kanga qohet pesh ti knojm shokut veq tu kesh le te bjen tupani kengen mos e ndalni me kengu e me vallzu e ket nat mos me harru le te bjen tupani vallen mos endalni luni qika e djem te ri se kjo nat ska me u kthy.

Mahmuti:
Po mer nusja temena mashalla mashalla e kqyr dhondrrin me sevda me sevda po thot nana shum jom gzu kom prit djali me u martu vallzon baba pa u ndal pe marton mat mirin djal le te bjen tupani vallen mos e ndalni me kendu e me vallzu e ket nat mos me harru le te bjen tupani vallen mos e ndalni luni qika e djem te ri se kjo nat ska me u kthy.

Mahmuti-2x:
A met pa a mos met pa a mos met pa a me lan synin me qa a me lan zemren me vujt pa ja qa hallin kerkuJT.

2x:
Ame u gzu ame u idhnu a me nejt a me shku tok e qiell ma mir mem zan ty stkom zemer jo met thon.

Shyhretja-2x:
A met prit amos met prit kur se ni un zanin tan sdu me ni tu fol kerkan.

2x:
A me u gzu ame u idhnu ame nejt ame shku tok e qiell mamir mem zan ty stkom zemer jo met thon.

Mahmuti-2x:
As ni fjal vajz nuk ta luj merri n'zemer shkruj mos e le as nja met met per dashni tvertet.

2x:
Ti n'zemren time bota le ta dine e un zemres tone qa tlypa mej dhone.

Shyhretja-2x:
As ni fjal djal nuk ta luj merri n'zemer shkruj mo e le asnja met met.

2x:
Ti n'zemren time bota le ta dinë un zemres tonë qka tlypa mej dhone.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)