Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adrian Gaxha - Magija

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Znam deka ti sakas da si moja 2x
Koga togas ti ke bides moja
Znam deka ti sakas da si...
Koga togas ti ke bides...

Vers1:
Ne sum roden zllato jas da pronajdam,
ne sum pilot,kraj tebe jas da doletam,
za da te odnesam nekade daleku,
i telo tvoeto srce da ti ukradam

Jovan:
Ne sum slikar kola da ti nacrtam,
nemam dozvola so kola da te povozam,
no mozam za tebe pesna da napisam,
i da ti opeam vecervaaaa

Ref:2x
Ke mi treba magija,
za da te osvojam,
ti ke bides moja znam
samo stom te poglednam

Intro:
Znam deka ti sakas da si...
Koga togas ti ke bides...

Vers2:
Ne sum vino usni da ti nablaznam,
ne sum nitu ManGup tebe da te izlazham,
za da te odnesam nekade daleku,
i telo tvoeto srce da ti ukradam.

Jovan:
Ne sum slikar kola da ti nacrtam,
nemam dozvola so kola da te povozam,
no mozam za tebe pesna da napisam,
i da ti opeam vecervaaaa

Ref:2x
Ke mi treba magija,
za da te osvojam,
ti ke bides moja znam
samo stom te poglednam

Moja...
znam deka ti sakas da si...
Moja...
Koga togas ti ke bides...

Vrcak:
Ne sum roden zllato jas da pronajdam nitu pilot
kraj tebe da doletam da te odnesam nekade daleku
i telo tvoeto srce da ti ukradam
Ne sum slikar kola da ti nacrtam,
nemam dozvola so kola da te povozam,
no mozam za tebe pesna da napisam,
i da ti opeam vecervaaaa

Ref:4x
Ke mi treba magija,
za da te osvojam,
ti ke bides moja znam
samo stom te poglednam
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)