Më mbaj mend (për 1 muaj)

Krimineli - Terr

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ref : x2
Terr primen nan me asht ba jeta , shih ca mgjet n'biruca meta , minoren i lidhun n'hekra , kur vij fjalt , bash me dit se asht deka.

Part 1 :
Jet cfare jete me dy rrug me zgjedh , njana per parajs e tjetra per ferr, njana ka lek drog kallabllek e sherr , tjetra ka buk that kryp e sheqer . un per vete kam zgjidh kta qe jan n'terr , e di qe jam gabim por e kam ngjak thell... Mshelet ajo dere per shume vite me rrall , shqipe rri nterr se denimin e kam marr ...

Ref : x2
Terr primen nan me asht ba jeta , shih ca mgjet n'biruca meta , minoren i lidhun nhekra , po i rri fjals , bash me dit se asht deka.

Part 2 :
C'tash ca kjo rrug qe shume veta i kan hi , rruge e zeze djal se po merr shume rini ... Dikush perjet n'burg , dikush n'dhe t zi qa po t duhet leku kur E vesh at nan n zi ... Un smund t baj kthes se kam shum vite mbi shpin, kthesen e ban ti qe ala je ne fillim , nan jam en terr , tapo dal menjeher malli per ty m merr se stkam pa kaher... Trem bash t'trem kja historia jem se ushtari nuk tremet perpara nu xe ven , . Maj shum men kur i vogel jam ken , baba m'rrifte shkop e un nuk xasha men... Kam ken si kam ken si ti mfal o baba jem , se shum gjana kuptova qa ke than jan primen, Tash rri nven kam ra ne menime, kam met en shok me t rana denime.

Radio speakin: E preka krimin po s'mundem ma me u kthy,
Neper burxhe treta apet (akoma) Nan mendoj per ty, Dhimbje e ki n'zemer, kajm (Qajm) ne te dy, Se rruget e zeza Nan nuk jam nal pa myll syt.

Ref : x2
Terr primen nan me asht ba jeta , shih ca mgjet n'biruca meta , minoren i lidhun nhekra , po i rri fjals , bash me dit se asht deka.

Bana shum krime por prap jam en terr ec per ferr deri sa te shkrep naj vetime , o tash jam liru por prap kam illnime per shokt e mi per terr shetis ne tjeter klime.
Un per veti i bona 4 vjet gati tana,
sa her em thirrshin en telefon ku je bir kjate nana,
mfalni per tetana , tetana illnimet se ushtari asht ushtar asht krenar qe ka lind.

Ref : x2
Terr primen nan me asht ba jeta , shih ca mgjet n'biruca meta , minoren i lidhun nhekra , po i rri fjals , bash me dit se asht deka.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)