Më mbaj mend (për 1 muaj)

Labinot Rexha - Pranoni Kosoven

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ti kosova trime
ti je nena ime
bota nuk po shohin
perse nuk te njohin

Nje kosove e kemi
te kosoves jemi
bota te degjoni
si shtet na pranoni

Me ndjenja te medha me shume respekt
kendoj per kosoven me zemer te djegt
gjithmon ftyren tende loti e ka lare
gjithmone
por ne fund ndriqoj ylberi shum me ngjyra
kosova nena jone te buzqeshi ftyra
me luft e me gjak fituam liri
me mundin e me shum brenga fituam pavarsi
Na pranoni bota ata qe sna pranuan
po bollni shqiptari nuk don me te vuan

Ref..

Ti kosova trime
ti je nena ime
bota nuk po shohin
perse nuk te njohin

Nje kosove e kemi
te kosoves jemi
bota te degjoni
si shtet na pranoni

Sikur shume shqiptare edhe une them
neper rruge te botes jetoj ne gyrbet
me trup ne evrop Kosov me zemer
shqiptar kosovar gurbetqare me emer

Permes ksaj kenge shpreh paknaqsi
kuptoje nje here Kosova shtet i ri
shqiponja e lire tash po fluturon
rinia kosova frym shqip po jeton
Degjoni kuptoni ju lutem nxitoni
Kosoven pranoni jo mos ta haroni
shikoni veproni sdi pse po pritoni
Me ket mikron po ju kendon Loni

Ref..2x

Ti kosova trime
ti je nena ime
bota nuk po shohin
perse nuk te njohin

Nje kosove e kemi
te kosoves jemi
bota te degjoni
si shtet na pranoni
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)