Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Nikollë Nikprelaj - Kenge Gurbeti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
po ju them dy fjal t'verteta se en gurbet s'kalohet jeta. kam kalu shume mal e dete tuj kalu neper zgradetet. s'kam lene vend pa shetit si en Evrope o si en amerik.

po t'baj be per k'ta dy sy. pasha thijnat qej kam me kry. pasha rrullat qej kam ne ball. pasha ai Zot qej na ka fal. pasha plaket qej kam ne shtat si en malesi nuk vdes rahat.

kam pa bote e qytet ri. askund s'pash si vendin tim. rahat gjumin o kurre se bana se ne triesh ma con te enderra enga do vini e nga do shkoni kurre nedlinjen mos harroni
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)