Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luan Zhegu - Kenge Çelik Dhe Dashuri

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Seç vrapova unë atë ditë tek ti
Shqetesimi s'di pse më pushtoi
Do te shkoja larg, në kantier të ri
çdo të më thoshe e dashur ti?

Por nuk prita gjatë
Gëzimi seç më rritej
fjalën kishe dhënë dhe ti
ëndrrën të dy bashkë
seç e kishim çuar
në atë kantier të ri

REF
Dhe dorën njëri-tjetrit i dhamë
të shkojmë bashkë të dy
atje ku nesër do të rrjedhë
këngë, çelik dhe dashuri
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)