Më mbaj mend (për 1 muaj)

Presioni - Besnikria

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
A kan thon pleqt e ton duhesh me kon besnik
Mos me pas synin e un e mu kon larik
Edhe zoti kur d'gjykon kish me pas ma let
Nese ti ke pas ni ftyr si mu bo ni kiamet

Na kan thon pleqt e ton amanet na kan lon
Sna ka met veq me thon po besen ja kem dhon
Mos mu bo na tunt sene t'huja me lakmu
Qa tka dhon zoti me qata duhesh mu gzu
Tkofsh i zoti me mrri askujt nhise pa i hi
Ather ti ki me ndi aj tipi zotni
Ton rrespekt kan met dhon
Kejt qim none kan met thon
Asnjo ti ski me zon mas shpine qe dot shan
Do e nin vetet ti si bos
Po pershesh han me kos
Per ty gjithkush pot sho se je i drejt e qos
Kurkush kemren mo sta lshon
Ti tkeqen e dallon biznis kur me to kur bon
Per ty kejt osht sefa ngjum kur shkon me ra
Ondrra tmira ki me pa kur e din se keq ske pa
Pra kjo osht besnikri parim per gjdo njeri
Per ne osht drejtsi kanun per shqiptari

REF; 2
A kan thon pleqt e ton duhesh me kon besnik
Mos me pas synin e un e mu kon larik
Edhe zoti kur d'gjykon kish me pas ma let
Nese ti ke pas ni ftyr si mu bo ni kiamet
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)