Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lil Ami - Shum Pran

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Afrohu pak un ty dua te te ndjej
Kur ti te largohesh un ty te te gjej
Ne zemren time do te kem gjithmon ty
(2x)

Gjithcka nisi si nje loj..ashtu pa pritur
U takuam rastesisht thjeshtë pa e ditur
Kaluam minutat dhe oret se bashku te 2
Tash me asgje tjeter ne ket bot nuk ka rendesi pa ty
C`do muaj qe kalon me shume me pergezon
Ideja dhe fakti qe jam me ty me lumturon
C`do minut te jetes time kur perfshihesh dhe ti
Po te mos egzistoje a do te rroja pa ty .
Shume shpesh ne mendjen time perseritet kjo pyetje
Se me mungon kur jam pa ty s`dua tet largoj tutje
S`du ate tet shoh te merzitur kur je duke menduar per mu
Per ty nuk jam asgje ..ti e di se te dua
Je gjysma ma e mir e asaj qe formojm te 2
Un e di e ti pa mua..nuk jetoj dot pa ty
Afrou paks`dua te te shoh me lot ne sy
Pengesat e kesaj jete ti kalojm bashke te dy

Afrohu pak un ty dua te te ndjej
Kur ti te largohesh un ty te te gjej
Ne zemren time do te kem gjithmon ty
(2x)

Tash I ulur prand dritares mendoj per ty
Po te mos isha ky qe jam a do te me doje dhe ti..a do te me doje
Sikur tmos isha reperpot mos isha afer teje do te me kujtoje perher!
Nuk mjaftojn 16 rreshta per te shprehur se cfar ndje
Nuk mjaftojn disa net per te te shpjeguar se tpelqej
Nuk mjaftojn gjitha keto krahasuar me ckam gjetur me
tgjitha qe me kan ndodhur
I kam len pas dhe uji I ka tretur
shikimi yt eshte drit ne syt e mi
zeri yt I melodishem me jep vetem qetesi
sa her un jam munduar ty te ta them
kur nuk te kam ty pran zemra vec me dhemb
nuk e di se sa net kam menduar per ty
nuk e di se sa her kam vajtuar me lot ne sy
kur ti me mungon shikoj fotografit
nuk ka person qe te perms te du avec ty

Ti je djell e un jam hene
Pa ty nuk ndiricon asgje
Pa s`te pata aty pran nuk duroj dot me
Heshtja jote mbishtetesi.. ne zemren time
Buzeqeshja jote eshte gezim..ne hidherime
Te tjeret qeshin me mua kur I them qe te dua
Te tjetr paragjykojnpor dyshojn ne mua
Por kjo nuk ka rendesi
Rendesi per mua ke ti
C`do gje behet me e bukur
Ku ne pranin e saj je ti
Sa mendime sa te papritura ndodhin ne kete jet
Te ka premtuar se un me ty do jem perjet
Ne gezimehidherimeperher me ty
Asnje ne kete bot nuk mund te na ndaj ne te 2
Me merr malli per nje buzeqeshje qe s`mu dhurua
Me merr malli kur nuk je per buzet e tua
Me merr malli per ata tingujkur nuk je me mua
Cfardo qe te ndodhi dije se te dua

Ref..(2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)