Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - A Ke Zemer

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
A kshtu duhej shpirto neve me na ndodh mos me pas ma njoni-tjertit zemer as me i fol,
ma e rand se vdekja qka paska ne dynja ti gjall e un gjall e kurr mos me u pa

2x.
ref:
A ke zemer a ke zemer edhe nje her mem thirr ne emer
A ke zemer prap mem fol edhe ne paq unaz ne dor

A kshtu duhej shpirto neve ma na ndodh mos me pas ma njoni-tjetrit zemer as me i fol,
ma e rand se vdekja qka paska ne dynja ti gjall e un gjall e kurr mos me u pa

5x.
ref:
A ke zemer a ke zemer edhe nje her mem thirr ne emer
A ke zemer prap mem fol edhe ne paq unaz ne dor
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)