Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anonimos - Keqkuptime

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ANONIMOS – KEQKUPTIME
1.ANONIMOS
QDO SEN UNE QIT JET // E KOM ILEGAL
NASHTA DIQKA JU KOM PREK // PO JOM ORIGJINAL
NA JENA ALBASTARS // JU QA KARIN PO DONI
NA JENA SHUM MA NALT // JU QA KARIN PO DONI
NA JENA N’KATER ANT // PRA KATER ANT E BOTES
VEQ NA JENA KTU // TJERT JON ZHDUK PREJ TOKES
PO MENONI SE E RRXONI // QATA QE JU KA QU
PO MENONI SA PO DONI // E DONI MU TRANU
NUK E DI PSE INATIN // VET TI MA KE SHPRE
T’MIRAT NAJ HARROVE // N’ZEMER KOKE PRE
PREJ KREJTVE KOM PRIT // PREJ TEJE S’KOM PRIT…)
T’KOM PAS SIKUR VLLA // KURR SE PASKE DIT…)
PO APET UN PAJTONA // APET ME TY BASHK
DIKUR T’KISHA T’KAPT // SIKUR LKURA ME ASHT
PER TY KISHA RRESPEKT // SE ISHE SHOK I PAR
E TASH PREJ NEVE DYVE // U FORMU KJO FAR

2.ANONIMOS
QE SHUM VJET QDO NJANIT // NAPER BOTA JU KOM HI
DIKUSH KEQ UM KA PERZI // KA MENU QE KURGJO SDI
NUK KA LIDHJE CILLI JOM // I PARI A I DYTI
JETA JEM KA TESTIM // QATA INATI T’MYTI
VET I NIZETI U NISE KAJ // DREJTI
APET JE ZEMER MIR // JA KUPTOVE BOTEN VETI
KUPTOM SE PASHA ROPT // UN PER TY QISHTU S’MENOVA
HINA TEPER FELL // QDO SEN PER TY E NDRROVA
PO KUPTOM T’PA DREJTEN // KURR MOS MA BON
THUMA N’KATER SY // PER MU QKA MENON
MOS E BON SHOKIN HAVER // NESE KI TJER HAVERA
MENOJ DIT E PERNATSHME // ME KON POT MSHEL DERA
INATIN TA PRANOVA // PO TA PRANOJ EDHE PLUMIN
PO KALLXO KUR JE QU // KUSH TA KA NXERR GJUMIN
TI REPER UN REPER // TJERT QA KARIN PO DOJN
NA JENA TEPER MOTI // TJERT SI NI QKA THOJN

REF…
KNAQSIJA GJITHMON // EJ // PO PAGUJKE
TRATHTIJA PO RAJKE // GJITHMON PO VUJKE
JETA ISH E EGER // KURR NUK PO SHUJKE
KTU BESIMI MERR VENDIM // SE QDO HER PO RUJKE
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)