Milaim Mezini & Mahmut Ferati - Kosoves

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kosove vendi im i bukur
nuk te lam kur te vetmuar
dot vijn nje dite dhe te tjeret x2
kur prap dot jemi te lumtur.

Ne ty u rittem the u trashiguam x2
lumin tand jeta jon rolly
Kosove kur ty t`kam braktisur
shumicen gurbeti naj mori.

Gezohu gezohu kosova ime e dashur x2
se koha po vjen po vjen me liri
kan me ardh nje te gjith dhe te tjeret
e jona je ke qen dhe dot jesh
kosova kosova ime e dashur.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)