Më mbaj mend (për 1 muaj)

Skifter Etemi - Hidhe Vallen Moj Strugane

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Çuparake moj strugane tundu
shkundu e hidhë valle
hidhe vallen dalë ngadalë
me fustanin palë palë
hidhe vallen dalë ngadalë
me fustanin palë palë

me fustanin palë palë
seç i shkon valles vërdall
sa lezet sa bukuri
kur ma lozë vallen ti
sa lezet sa bukuri
kur ma lozë vallen ti

ohh kto duart e tua
stugane qëndisur me lule
eja reth pas meje
mos mu bëj fodulle
eja reth pas meje
mos u bëj fodulle

pa dil pak nga vallja
moj të thërret bandilli
ta ka sjell fustanin
moj ngjyrë trëndafili
ta ka sjell fustanin
moj ngjyrë trëndafili
ngjyrë trëndafili
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)