Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nertila Koka - Mes Njerëzve Zemërmirë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sonte jemi mbledhur të gjithë bashkë
gëzimin tonë, shokë të dashur të festojmë,
mbrëmja sonte qenka kaq e bukur
se mban ajo urimin tonë.

Desha në këtë mbrëmje të gëzuar
një këngë zemre unë të këndoj.

Ja dikush më sjell një lule,
dikush tjetër më buzëqesh,
shpejt u rrit kjo vajza jonë
si lule midis nesh.

Refreni:

Në mes njerëzve zemërmirë
që me prindërit janë përkrah,
rritëm shtatin ne fëmijët
në vepra të mëdha.

Sonte jemi mbledhur etj.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)