Më mbaj mend (për 1 muaj)

G Bani - Telefonin

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
kjo esht nje histori
per vajzat e bukura
nuk ju ka ndodhur ndonjehere
g-bani, dora vete 2010

ishte se cna ishte nje dite e perditshme
deputetet benin zhurme
ndersa njerezit punonin
bashke me shoket e mi ishim ulur e bisedonim
edhe provokonim vajzat qe studionin

ishte se cna ishte nje dite e merzitshme
dhe e tille do kishte mbetur
nese gjerat nuk ndryshonin
ndersa pa gje une veshtroja rreth
ne nje moment kuptova
qe syte e nje vajze vazhdimisht po me shikonin
e embel, e bukur, simpatike, e gezuar
megjithese nga nje
nje qerre me njerez qe e rrethuar
ne sy po e shikoja se ne sy me kish shikuar
ne menyre te atille duke me dhene per te kuptuar
por sa po u drejtova nga ajo per tu afruar
befas & pamenduar me ndaluan disa duar
nje ze degjova te me llomotiste zemeruar
vajza esht e shoqeruar vajza esht e shoqeruar

ref.
sot paske dale & paske marre dhe batalionin
do te te rrembeja sikur te mos me pengonin
pashe syte e tu me interes qe me shikonin
si i behet, qe te me japesh telefonin

sot paske dale & paske marre dhe batalionin
do te te rrembeja sikur te mos me pengonin
pashe syte e tu me interes qe me shikonin
si i behet, qe te me japesh telefonin

vajze, paske dalur sot paske marre edhe ushtrine
hallen, tezen, dajen,xhajen prinderit edhe komshine
te shikojne djemte e shkrete si te reagojne nuk dine
po ju shkon lengu prej goje, po digjen si benzine
si akulli po shkrijn, sikur baker ne uzine
edhe po te verdallosen peshkaqena nje duzine
ndersa ti thjesht i shikon e argeton me marrezine
sje ti nga ato vajza qe e prishin terezine
te dashurohesh me ty esht plotesisht gabim
e te te impunohesh ty esht plotesisht gabim
por dhe te te humbasesh ty esht prap se prap gabim
kshu qe meqe ti nuk mundesh po te jap une numrin tim
+3556*365270* per se mbrapsht, ne don qe te takohemi
dhe don sic e pashe, me merr ne telefon e po qe vone co mesazh
sepse...

ref.
sot paske dale & paske marre dhe batalionin
do te te rrembeja sikur te mos me pengonin
pashe syte e tu me interes qe me shikonin
si i behet, qe te me japesh telefonin

sot paske dale & paske marre dhe batalionin
do te te rrembeja sikur te mos me pengonin
pashe syte e tu me interes qe me shikonin
si i behet, qe te me japesh telefonin

sot paske dale & paske marre dhe batalionin
do te te rrembeja sikur te mos me pengonin
pashe syte e tu me interes qe me shikonin
si i behet, qe te me japesh telefonin

sot paske dale & paske marre dhe batalionin
do te te rrembeja sikur te mos me pengonin
pashe syte e tu me interes qe me shikonin
si i behet, qe te me japesh telefonin

telefonin telefonin telefonin g-bani
telefonin telefonin telefonin g-bani
telefonin telefonin telefonin g-bani
telefonin telefonin telefonin bani-g

telefonin telefonin telefonin g-bani
telefonin telefonin telefonin g-bani
telefonin telefonin telefonin g-bani
ky esht disku pune te pastra, pune te pastra
telefonin...

sot paske dale & paske marre dhe batalionin
do te te rrembeja sikur te mos me pengonin
pashe syte e tu me interes qe me shikonin
si i behet, qe te me japesh telefonin

sot paske dale & paske marre dhe batalionin
do te te rrembeja sikur te mos me pengonin
pashe syte e tu me interes qe me shikonin
si i behet, qe te me japesh telefonin
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)