Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Parashqevi Simaku & Engjëllushe Lazo - Buzë Detit Jemi Rritur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Më thua shpesh
eja bashkë të shkojmë buzë detit
Kur shkojmë atje
pse papritur heshtim
Te ky det kemi ne fëmijërinë
si ky det duam ne çiltërsinë
si ky det

Refreni:
Porsi det i valëzuar
zemra jonë është e trazuar
se gjithë bota hyn
brenda saj
Ne dy shoqe fëmijërie
rendim bashkë kaltërsive
Si ky det miqësia e jonë
le të jetë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)