Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rosela Gjylbegu - Kur Më Del Në Derë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur më del në derë belin me qemer.
Of medet aman.

[Refreni]:
Ani mora mora moj briskun-e.
Oh për me premun moj mollën-e.
Oh më shpëtoi preva dorën-e.
Dorën edhe gishtin-e.
Oh-ho-ho ç'ma këpute moj shpirtin-e.
N'daç oh më duj n'daç oh mos më duj.
Jam jabanxhi në mahallën tuj.
Oh-ho-ho ni sahat më bahet ni muj.

Kur më del n'oborr pse ma ban me dorë?
Of medet aman.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)