Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blg - Ti Qeli Syt

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ref2x:
okej ti qeli syt ta boj drit jom i pit
qe une kthena haver ti se ki prit
e hap gojen ban llam llam per ty jom oh djal existan
menove qe deshtova qe haver une kur vi
vet jom hit i rii edhe veq rri i ri
kur boj un new ti ja nis me lotu
i thu vetes pse o zot spo muj me rzu

mirdita mirmrama mir mengjes dit e mir
une vi apet ti tash e ki shtir
e ki deshir ti tash mue mem nal
je munu je perzhit je bo prall oh djal
repera sa dush jon bo krejt baballar
knojn sene fallc e sguxojn me dal n'mahall
shok ska kerkun ne per me na nal
ti mu mem rzuu shum her ki provu
prit aty kungj se e di q je nal
saher ki provu mue ti mem nal
apet unt t'thom jom i nxet val
se un gjithmon jom kon val

i vogel kur jom kon skum dit as me kajt
hi fell se hala tfort i kom dajt
dil me ata havera sod po ta jap dit tlir
shum her tkom kallzu q un jom i shlir
kur un kom pi joint ti ki koll pi duhonit
kur un jom kon ti je kon n'trip doktorit
mos ti njehi kejt senet se puna bohet mut
luj me ty e ma qon mallin si magjup
magjup traktuc pidhuc dhe karuc
ti je njoni prej tynev ti je pidhuc
per me shku dikun ma perpara se un
duhesh me pas oh pidh ni karuc

apet vi dil the me ata tut
mo mos u tut mos um bo tert mert
mos um belbzo kur un ty t'nali
kan met mungu kejt po un nuk ta fali
sa repera ka kosova njo 20 i kisha lon
qert rin badiava hajt ja nisin e knojn
sa repera ka kosova njo 20 i kisha lon
qert rin badiava hajt ja nisin e knojn

Ref2x:
okej ti qeli syt ta boj drit jom i pit
qe une kthena haver ti se ki prit
e hap gojen ban blla blla per ty jom ekzits
menove qe deshtova qe haver une ku vi
vet jom hit i rii veq nbin
kur boj un new ti ja nis me lotu
i thu vetes pse o zot spo muj me rzu

H99-BLG-S
TRIMI-G-BURNI-KING
PRIZREN RECORDS 2010
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)