Rosela Gjylbegu - Djalë I Dashtun

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Yll i bardh-e aman djalë i dashtun
t'pata zanun dikur mik aman dikur mik.
Kujtova se kam me t'pasun o shum' besnik
aman shumë besnik.

Besnikëria don me thanë
tjerakend mos me shikju
me majtë besën që m'ke dhan-e
kur jem dashtë e jem bashku.

Atëherë besën aman kur ta mora
unë e mjera kesh gëzu aman kesh gëzu.
Tash oh sa shumë u dogja mu' m'ke harru
aman m'ke harru.

[Refreni]:
T'pata zgjedhë për nji shok t'jet'
oh sa i dashtun je për mu.
Kajrajfila s'deshta tjerë
zemrën keq ma ke kallnu.

Si t'ja baj djalë aman unë e mjera
si mund t'rri unë pa ty aman unë pa ty.
Shkunë kot njizet pranvera o syn-o i zi
aman syn o i zi.

[Refreni]
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)