Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marsida Saraçi - Vetem S'jemi Ne Bote

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Vetem s'jemi ne bote

Sa i madh eshte ky det,
madheshtine e humbet,
kur ti je aty.

Asnjeri s'e kupton,
kush me shume dashuron,
deti apo ti.

Cdo dite zemra me thote
"Sa e vogel kjo bote,
do te ish pa ty"
Ndryshe muaj e stine,
ndryshe ditet qe vijne,
pa ty c'ta beja une rinine?

Vetem s'jemi ne bote
vetem s'jemi te plote Vetem nuk bejme dot ne kete jete.
Ti me fal dashuri,
ti me fal lumturi,
ti me ben njeri te vertete.

Po t'mos jesh ti ne kete jete,
endrra s'behet realitet.
Dashuria jo s'do te ishte e vertete.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)