Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhejsi Jorgaqi - Rastesi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Krejt nga rastesia doli mbrekullia
Dhe sot nuk e besoja as vet
Ishte enderr apo e vertete
Jo nuk mund ta dija
Kunder rastesia ndoshta nuk besohet lehte nga nje rastesi
Nga nje rastesi do fitoj nje jete
Por kur doli endrra
Nga disa su cmenda
Ti rastesi ndoshta emrin e ke
Por nuk do takoj kur nuk duam ne
Kurr nuk e ke ditur
Sa te kemi pritur
Por ti gjithmone luan dhe genjen
Pse nuk vjen pse nuk vjen
Nuk e di pse inat me ke marr
Emrin si e ke rastesia
Ndryshe me the sot ndryshe me the dje mos luaj me ne rastesia

Ref:
Zemerimi eshte nje rastesi
Dhe zbulimi eshte nje rastesi
Dhe zhgenjimi eshte nje rastesi
Dhe pendimi eshte nje rastesi
Simpatia eshte nje rastesi
Xhelozia eshte nje rastesi
Befasia eshte nje rastesi
Lumturia mbetet per gjitnji

Rastesi eshte jeta
lum kush thot e gjeta
Vjen si bekim ose mallkim per ne
Pa e ditur vjen pa pritur
Kurr nuk e ke ditur
Sa te kemi pritur
Por ti gjithmone luan dhe genjen
Pse nuk vjen pse nuk vjen
Nuk e di pse inat me ke marr
Emrin si e ke rastesia
Ndryshe me the sot ndryshe me the dje mos luaj me ne rastesia

Ref:
Zemerimi eshte nje rastesi
Dhe zbulimi eshte nje rastesi
Dhe zhgenjimi eshte nje rastesi
Dhe pendimi eshte nje rastesi
Simpatia eshte nje rastesi
Xhelozia eshte nje rastesi
Befasia eshte nje rastesi
Lumturia mbetet per gjitnji

Si gjithmone
Vjen si bekim o mallkim per ne
Pa e ditur vjen pa pritur
eeeeeeee
Endrra mendime zhgenjime do kemi ne jete
Befasi lumturi rastesi
jemi neeeeeeeee
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)