Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli - Cuc E Bukur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
2x:
Mahmut Ferati:
Ku po shkon moj cuc e bukur ti moj shami kuqe me ato flokt e gjata dogje ni katune,
2x:
Shyhrete Behluli:
Do t'shkoj ne Tetov bre djal me ble ni qafore nji unaz fejese edhe sahat dore,
2x:
Mahmut Ferati:
Ku po shkon moj cuc e bukur me kmish te bardh me ato flokt e gjata dogje ni mahall,
2x:
Shyhrete Behluli:
Do T'shkoj ne Prishtin bre djal me ble fustan te bardh sot 1 jav o bre djal nuse vin me marr,
2x:
Mahmut Ferati:
Ku po shkon moj cuc e bukur moj e bardh si bora at mindil kush ta qendisi more i lumt dora,
2x:
Shyhrete Behluli:
Mos u ban merak mor djal kshtu e ka vllaznia hajt ma jep doren djal te lulëzoj dashnia??
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)