Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardiana Martinaj, Muhameti Sejdiu, Leta & Bajram Gigolli - Tallava

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Hajde hajde me u knaq nata jon s'mbaron me kaq
Se na kshtu e kem zanat e bajm naten nji sahat
Hajde hajde me u knaq nata jon s'mbaron me kaq
Se na kshtu e kem zanat e bajm naten nji sahat(2).

S'keni qare pa vallzu kur ju knon Bajrami
S'keni qare pa vallzu kur ju knon Bajrami
Ne ket ven ne ket ven po na bjen tupani
Ne ket ven ne ket ven po na bjen tupani.(2)

S'keni qare pa vallzu kur knon Muhameti
S'keni qare pa vallzu kur knon Muhameti
Ne ket ven ne ket ven po na bika defi
Ne ket ven ne ket ven po na bika defi.(2)

Moj e mir e bukur shum kam e dur sa mir po i lun
Moj e mir e bukur shum kam e dur sa mir po i lun
Me vallzu mir paske dit ku je lind e ku je rrit
Me vallzu mir paske dit ku je lind e ku je rrit(2).

Une jam Kosovarre mka lind nana pa behane
Une jam Kosovarre mka lind nana pa behane
Na T'Kosoves kshtu e kena per me knu mat mirat jena
Na T'Kosoves kshtu e kena per me knu mat mirat jena.(2).
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)