Më mbaj mend (për 1 muaj)

Master-virus - E Di

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Qa asht kjo fucking jet
Gjithcka e kot e pa vertet
Kerkun nuk paska baz
Leku po baka gjithcka ne cdo faz
Ket tekst me lot n'sy po e shkruj
andrren n'mes cdo nat po e vuj
Gjithcka nodhi per shkakt te ekonomis
Mu desht te largosha te maja njerzt e shpis
Me tjeter kan u martova
Ndarjen ton kurr se besova
Kur t'kujtojsyt me mbushen me lot
Dashnia jeme per ty s'harrohet dot
Se druni kalbethekuri n'ryshketpor zemra per ty kurr nuk do vyshket
Nuk asht kollaj dika me harru
Nje person qe t'ka dasht e pa ty ska muj me jetu
Syt e tu kurr sdo i harroj
Tani qe sjam me ty edhe qiellin do ta shkaterroj
E ndiej veten si zogu ne kafaz
Sikur e drejta ime eshte qe te mos flas
Merr gjithcka....Asgje sme ka mbetur
Pervec nje kujtimi qe t'lutem mos ma quaj leter e djegur

ref:E di qe nje dit do te kthehem
E di qe me ndienjat do te rrembehesh
E di qe ket gja do ta bej per ty
Do vi ti fshi ngadal lotet ne sy

Ne dasmen time n'doshta nuk do jet aq ngroht
Sdo ket gota me raki por gota me lotplot
Sdo ket tapet te kuq por tapet te zi
Per dicka te humbur derisa trupit te shkrihet si hi
Paret si thermia e bukues po i mledh
Vec me ardh me t'pas afer ngadal me t'perkdhel
Sa her te kujtoj vec rri tu qa
Zot t'lutem me nimo mos me le ne gjyna
Ndoshta kur te kthehem sdo me njofesh
Ndoshta do perlotohesh ose nuk do t'me shofesh
E kam vendos do perballem me ket realitet
Qe te sjell kjo jet
Do vije koha qe do te shikoj
Ket gje ta premetoj
Shpresoj t'gjej vend tek ti
Qe aty deri sot ske lan asnji
Shpresoj te vije shpejt ajo dit
Te shofesh se si kto vite jam rrit
Bismilah myll syt per ty mendoj
Dicka t'bukur bashk se te k'qia perdit po jetoj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)