Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naixx - R.i.p Mensur Selmani

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
e U BONEN 6VJET QE PA TY PO JETOJ
nalna me ni ven e per ty vlla jom ka menoj
zoti pi mer njerzt e mir e pa ty sun po vazhdoj
pot sho qdo nat ne anderr po prap se prap depertoj

koha pa ty po kalon shum kadal
e mallkoj kerrin sa her para shpijes dal
E Kufizuar është jeta o vlla pa ty
qdo mengjes qe po qona po qona me lot nsy

qdo nat qielli per ty o ka bon drit
a thu o vlla met pa kur vjen ajo dit
me pa durim me familje jem tu e prit
po du met pa sa ma shpejt e qellimin tem me arrit

jom kat menoj nqdo moment tu bertit
data 19 dhjetor 2005 nkry mu ka ngulit
shpresa pom man gjall qe ni dit do takoj
at vend ku ndrrove jet qdo nat e mallkoj

VERZ2
Habitna kqyri en nqiell e ftyren po ta sho
mdhem zemra e thom qet ftyr jom ka e njo
osht aj qe shum e du
e menxi spo pres me ta taku

tpakta jon fjalt qe per ty jom ka i shkruj
qdo nat o vlla per ty jom ka vuj
Allahu ma perpara i mer njerzt e mir
sun pe pranoj ndarjen e pa ty pe kom shtir

Andrren tone jom tu e qu deri nfund
a thu kur shuhet kjo vujtje e ky rund
qa tvjen pi allahut qoft e mirkuptume
skena qa me bo qashtu u kon e shkrume

mkujtohen kujtimet qe na i patem|
ken shum tmira vlla po shum nuk zgaten
me lot nsy pi kqyri fotografit qe mkan met
me lot nsy po thom jeta pa ty nuk osht e let

me lot nsy po thom dheu qoft i leht
e mallkoj venin ku ke dek
pres mu taku njetren jet
kur e mora lajmin qe ke ndrru jet menova qe so e vertet
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)