Më mbaj mend (për 1 muaj)

Evzi Kaja - Ëndërr E Trishtuar

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ditet dhe muaj kalojnn
vitet dhe kendet merojn,
po me bejn dhe shekujt magji,
nje jete te jetoj vetem per ty
po me bejn dhe shekujt magji,
nje jete te jetoj vetem per ty

Ref:
si te besoj 'si tee besoj' pse ty kaq shumm,
ti si gjithmon më vije ne gjum
nje enderr e trishtuar per ne te dy,
ti ke take tufe ndjenjash ne pafundesi
nje enderr e trishtuar per ne te dy,
ti ke take tufe ndjenjash ne pafundesi

Fjalet dhe shpresa kan hy
dielli ndriqonte perseri,
dashurojm sa kemi fuqi,
te jemi bashk ne perjetesi,
dashurojmm sa kemi fuqi,
te jemi bashk ne perjetesi...

Ref:
si te besoj 'si tee besoj' pse ty kaq shumm,
ti si gjithmon më vije ne gjum
nje enderr e trishtuar per ne te dy,
ti ke take tufe ndjenjash ne pafundesi
nje enderr e trishtuar per ne te dy,
ti ke take tufe ndjenjash ne pafundesi
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)