Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dryton Deqanasi - I Paprekshem

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dryton Deqanasi
.....................
Kush pom shan aaa kush um shajti
Kallxoju te tonve se kush n'koqe tmajti
T'hupi afati t'ka hi sikleti nuk po di qa thu more i shkreti
Kthena si termeti venin e ringjalli
Hajt kallxom cilin pidh un se kalli
Jo nuk na nin tybe nuk na nin
Kan kur um she ne PRISHTIN
Ku ment ju bin edhe ju qoj pesh
Ket sen qe pe bi osht si bakshish
Met kshillu dost se n'rrug t'kqija hine
Nuk e mate bethen e kshyr tash ka mrrine
Jo nuk ta qet kurqysh nuk ja qet
I kom koqet e m'dhaja me mu nuk osht let
Se jom diqka i paprekshem haver
Ktu po bojm llafe veq foli 1 her
.....................

Mr. Uzi
.....................
Ejj Mr. Uzi osht knej bashk me VENAT E BASHKUME DHE TBA
Si vllazni d'bashkum kurr t'pashkatrrum
INAT-G permrapa na perpara shkum
Tradhtit qe i patem kejt i harrum
Se nuk mirrem na me ta se perpara na vazhdum
A ki ni per ata pidhet se lypin mu rre me top

.....................
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)