Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jeta - Poezi Ne Emrin Tend

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Desha ta shkruaj nje tjeter poezi
per dicka tjeter e ty mos te perzij.
Por mos me te kujtuar ty nuk ka mundesi
nga do qe coj mendjen ajo prape vjen te ti.
Si duket shpirti im
per gjithcka ti me je frymezim.
Nuk e di se si do te jete jeta ime
por ti gjithe do te me jesh ne zemer e mendime.
Pa marre parasysh poezit cfare titulli kane
ato te gjitha kane emrin tane.
Aty jane syte e buzet e tua
aty te tregoj se sa te dua.
Aty eshte buzeqeshja e loti i yte
aty me gjalleron e aty me mbyte.
Poezite flasin per dashurin time
gjithe do te jete e forte e pa ndryshime.
Se harresa nuk vjen ne konsiderim
se poezia e jetes sime je ti shpirti im
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)