Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Mery - Urime Pavarsia E Kosoves

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
..................
1 3 8 BRIGADA
1 3 8 BRIGADA
..................

Ref; 2
..................
Sa ma nalt zonin ta qoni
Me 1 zo kejt si rrufe
Armet mos i lishoni
Pa u pergjak per atdhe
..................

..................
1 3 8 banda vim na apet ruju nese je viktim
Kshyre qa bim se kjo loj osht e jonja
Kush na ka inati kejt ne FUCK i qojna
Yee yee yee shum kallabllak jena knej
Jom ushtri e madhe gatshem per betej more hej
Si besnik ne dit e veta jo edhe qetnik se ska dek AZEM BEJTA
1 3 8 inaqort mi kall mi kallxu se jem shqiptar
Vendi jon osht i 1 kejt e din din po marohen qe se din
Deri kur BRIGADA ja kallxon drejtsijen e jetes
Se jem fjala e verrtetes askush nuk ..................
1 3 8 vet osht banda B BRIGADA B B BRIGADA
INAT-G i shkelim gjak per goje derdhin
Kshyre qysh po ngelin se shum nalt e kemi vendin
1 3 8 kejt e dina bonu gati na po vijna
1 3 8 BRIGADA heeeheeejjjjjjjjjjjj
1 3 8 kejt e dina bonu gati na po vina
1 3 8 BRIGADA heeeheeejjjjjjjjjjjj
..................

Ref; 2
..................
Sa ma nalt zonin ta qoni
Me 1 zo kejt si rrufe
Armet mos i lishoni
Pa u pergjak per atdhe
..................

..................
1 3 8 klik klik boommm si AGIM RAMADANI INAT-G mi faru
Mi cuptu mi shkatrru ka ferri mi qu
BRIGADA e mur rrugen rrugen me luftuuu
T'gatshem gjith jena t'gatshem t'pershtatshem
Per gjdo sen t'hallakatshem
Gjith jena t'gatshem t'pershtatshem
Per gjdo sen t'hallakatshem
1 3 8 kejt e dina mu shty me neve si me shkel naper mina
Kem ushtri ma shum se kejt KINA
Kurse kshtu n'dihet ushtima
1 3 8 muzik me pas nese je armit dosti jem nisja plas
Berrtas se veq 1 her une flas
Nuk jom asi tipi qe ta fus plum permas
..................
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)