Alida Hisku - Flaka E Betimit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shqiperia jone
ecte neper nate
kerkonte shqipja
yll ne shterngate

erdhen bijte e saj
lidhur ne nje bese ata
perbi supe
vitet e medha

ky betimi komunist
zerin e Shqiperise ka
eshte flaka e betim te Pare
ndizen grushta zemra zjarr
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)