Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fadil Kodrolli - Prej Sabahit Deri N'drekë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Prej sabahit deri ne drek, te kam prit qiko me u zatet.
çka u ba puna me ty, a me harrove at ter merzi.
Prej sabahit deri ne drek, te kam prit qiko me u zatet.
çka u ba puna me ty, a me harrove at ter merzi.

Mos mendo se me mu lun, a e din me kan ke pun.
Mos u ban lule me therr, mos me zan ven as ni der.

Jam djal trim dai, sun ma ban kush fjalen dy.
Serjoz jam ne dashni me me lujt bisht qes allti.
Jam djal trim dai, sun ma ban kush fjalen dy.
Serjoz jam ne dashni me me lujt bisht vajz qes allti.

Shume dallash qik ja ke nise, mos me i dit kimet dashnise
Se dashnija kshtu se ka, kur dush ti pishman me i ra
Shume dallash qik ja ke nise, mos me i dit kimet dashnise
Se dashnija kshtu se ka, kur dush ti pishman me i ra

Mos mendo se me mu lun, a e din me kan ke pun.
Mos u ban lule me therr, mos me zan ven as ni der.

Jam djal trim dai, sun ma ban kush fjalen dy.
Serjoz jam ne dashni me me lujt bisht qes allti.
Jam djal vushtrialij, sun ma ban kush fjalen dy.
Serjoz jam ne dashni me me lujt bisht vajz qes allti.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)