Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fadil Kodrolli - Hajde Zemer

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sa pranvera kan kalu, ka shume kohe qe sjemi pa.
Tash erdh dita jemi bashk, gxim ma te madh per mu nuk ka.
Tash erdh dita jemi bashk, gxim ma te madh per mu nuk ka.

Hajde zemer, hajde shpirt. Ne kete nate na te festojm
Hajde zemer, hajde shpirt. Nje mengjes s'bashku t'kalojm.
Hajde zemer, hajde shpirt. Ne kete nate na te festojm
Hajde zemer, hajde shpirt. Nje mengjes s'bashku t'kalojm.

Ma fal nje buzeqeshje. Ma shume spo te kerkoj
Se te gjitha tjerat ne sy po ti lexoj.
Se te gjitha tjerat ne sy po ti lexoj.

Hajde zemer, hajde shpirt. Ne kete nate na te festojm
Hajde zemer, hajde shpirt. Nje mengjes s'bashku t'kalojm.
Hajde zemer, hajde shpirt. Ne kete nate na te festojm
Hajde zemer, hajde shpirt. Nje mengjes s'bashku t'kalojm.

Hajde zemer, hajde shpirt. Ne kete nate na te festojm
Hajde zemer, hajde shpirt. Nje mengjes s'bashku t'kalojm.
Hajde zemer, hajde shpirt. Ne kete nate na te festojm
Hajde zemer, hajde shpirt. Nje mengjes s'bashku t'kalojm.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)