Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besim Morina - Martesa Pa Dashuri

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sa Pa Fat Isha Pas Kan
Rrugt E Ndryshme Oo Shpirt Na Ndan
Ti Në Lindje Unë Nperendim
U Martum Oo Shpirti Im

Kemi Qik E Kemi Djal
Koht E vështira Na Kan Nda
Ti Ke Fmi E Un Kam Fmi
Kem Martes Pa Dashuri (2x)

Pas Kaq Vitesh Pa U Pa
Mpaska Marr Malli Met Pa
Rastësisht NKOSOV Të Takova
Parp Në Ty U Dashurova.

Si Tja Bëj As Vet Se Di?
Të Dy Na Tash Kemi Fmi
Ty Të Djeg Malli Për Mua
E Mu Zemra Më Ësht Përvluar (2x).

Ah GURBET, GURBET I Shkret
Ma Shkatrrove Mu Kët Jet
Ndit Më Të Bukra Të Rinis
Më Largove Prej Dashnis.

Më Le Vetëm Si Një Jetim
Ma Lëndove Shpirtin Tim
Ma Ke Nda Zemren Ndy Pjes
Jeta Ime Oo Jet E Zez (2x).
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)