Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylber Idrizi - Eshte E Kote

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ndizu fiku drita jone,
jo me zor aspak nuk shkon,
u mundova me durrim,
nuk me dole shpirti im.

Ref:
Eshte e kote, eshte e kote
nje buzqeshje nje mije lot
eshte e kote, eshte e kote
zemrat tona ndahen sot

-II-

Me fjal t`mira nuk e don
me mashtrime vet gabon
deshte s`deshte kush po t`vet
qysh e lype e ke gjet

Ref:
Eshte e kote, eshte e kote
nje buzqeshje nje mije lot
eshte e kote, eshte e kote
zemrat tona ndahen sot
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)