Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mery - Tba Number One

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
....................
Brraappp brraappp
Mery Mery Merytoni
Buja Buja
My shqipe Dredha
Who soup
T.B.A motherfuckin
....................

Hook (Reffreni) x2

T.B.A numer njo inatqorr mo nuk ka
Kur tja nisim na me sha, inagjit kan mu vra
Per ata qe dojn bela, na me gjak kena mi la
Se kush osht e verteta edhe vet kan me pah

Verse 1
Dr.Mery:

Qe hajt pe gjuj edhe njo sikur bume eksplodume
Po vi mi barazu kto karierat e deshtume
Po bona gati PoPo t'pergjaki
Ky sen i shkon direkt atynve qe ma kan inati
Per keq a mir duhet me dit shqipet jon tu prit
Seni jem si drog ka mu shit
Naper rrug sikur zhug sa qim none ka mu tut
Sa qim nani ka mu zbut sa qim nani ka mu zhduk
Yeeaaa ki hi ngjak me rrebela
Brigada numer njo naper rrug si boksera
Shqipet e verteta, verteta, verteta
Hajde vizitom nese tu ka merzit jeta
Po don me dit qysh e boj
Dallimi shihet ktu se un e ti sjem nisoj
Boom po kerset kerset me lezet
Une e boj vet mu shtu me mu nuk ta qet more

Hook (Reffreni) x2

T.B.A numer njo inatqorr mo nuk ka
Kur tja nisim na me sha, inagjit kan mu vra
Per ata qe dojn bela, na me gjak kena mi la
Se kush osht e verteta edhe vet kan me pah

Verse 2
Buja:

Repin e mar si qok sjom mene madh un heci per tok
Nese kjo o epoka re na jena ntjetren epok
Une i kom 8 shok amo jon real shok
Qitu i maj shokt ner maic per mos mu dok
Qirubu qiriba qirubu qyri kta qa po thu qa tha
Sjeni kerka jeta si sha ta boj sha mat t'kallxoj se sjeni per ferka
a du the gares se din senet si din
Inatqort jon inaqor i konsideroj si viktim
Ju vyn pak diciplin jo pak po shum se din
Qeqeqeqe BUJA ka me bo rrotllin
Une inspirona pi veti e jo pi tjeter kujna
I ikni realitetit e knena gjuni kungja
Do jon shpijuna do jon hajna ruju me rrethin
Qysh tha dhe dosti VIKTORI kta qesin kerozin
Se kerkujn sja ndin as 5 pare si dhojn per ty
You gare wach u back homy se perfundon pa kry

Hook (Reffreni) x2

T.B.A numer njo inatqorr mo nuk ka
Kur tja nisim na me sha, inagjit kan mu vra
Per ata qe dojn bela, na me gjak kena mi la
Se kush osht e verteta edhe vet kan me pah

Verse 3
Dredha:

Anej kurkush sum dul perpara kurkush qe ma pren rrugen
Nese nuk ta mushin buren at'her permisoma gjuhen
Jom dakord per ideja beteja ty t'hupi leja
Ku t'met premtimi jot ku t'meti ku t'met ideja
Qashtu shumica veq nxehen krijojn sene qe zblehen
Nese ki diqka me veti perdore mos e hup vleren
Ta pash kapacitetin qysh po hecshe permi to
Fluturo fluturo mos u kriminalizo
Nije shokin qa pot thot e kom fjalen per HIP-HOP
E kom borgj me ta thon per ty qe po derdh lot
Nese ki diqka n'kry je i lum apo i pit
Apo veq je dal me shit renisu ndaq met redhit
Hala sen nuk ka ndodh se qa ka me ndodh qitash
Hala nen kontrroll shqipe prene ni dash
Se sonte kina me pa se kush o kush
Ti permu sje kerkush ti per mu shkon si qeni n'rrush

Hook (Reffreni) x2

T.B.A numer njo inatqorr mo nuk ka
Kur tja nisim na me sha, inagjit kan mu vra
Per ata qe dojn bela, na me gjak kena mi la
Se kush osht e verteta edhe vet kan me pah
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)