Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Aferdita Demaku - Zakon Burri E Ka Pas

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
oooo...
zakon burri o more e ka pas ,
2X o gur bes more po me i vnu kalas .

oooo...
pasha shqipen o mor pasha malet ,
2X o guri beses jo lun o prej fjales .

oooo ...
kush na vjen o pa thirr o ne oborr ,
2X o na si lam more o as ven o per vorr.

oooo...
besa lart o besa mbi gur ,
2X o na e majm mor besen ne flamur .

oooo ...
zakon burri sod e ka ,
2X o gur bes o mi vnu kalas
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)