Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aferdita Demaku - Cfare Ka Hasmi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
cka ka hasmi qe u prish ne koke
zoti ne qiell zot une jam ne toke
kan hy tansa me ushtrie
shkojn e bojn kosven hije

ul komkryq ne ball te oxhakut
TAHIR MEHA po i thot plakut
cka pom thue ti more plake
po na vjen shkau ne konake
vjen me topa e tansa plote
do tju shtrojm sofren barote

hajdeni ne konak mysafire
plumin ne ball mikpritje u bie
o hajt TAHIR let ushton fusha
se ska vdek SHABAN POLLUZHA
svdiq SHABANI ske vdek ti eee

oho sju haron o eu
nona SHQIPTARI anjoheeeej
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)