Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Aferdita Demaku - Larg Teje O Nene

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Larg teje o nene
Dielli nuk me ngroh
Kur çohem nga gjumi
E ty nuk te shoh

M'dalin para syve
Nenat kosovare
Tuj prit neper vite
Me krye ne dritare

Ref...x2
O hej moj Kosova nane
Ne zemer te kam
N'ty eshte ardhmeria
E endrrave te mia

Malli me ka mare
Per lisa te gjate
Per ara per fusha
Per gure e per balte

Zemra ime e mjere
Gjithnje e kerkon
Dashurine tande
Kosove ta shijon

Ref...x4
O hej moj Kosova nane
Ne zemer te kam
N'ty eshte ardhmeria
E endrrave te mia
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)