Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vjollca Buçaj - More Djal Përpara Bajrakut

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ani more djal perpara bajrakut x2
Ani mu dogj zemra moj prej marakut jarnanananane x2

Ani ti n'ate koder moj une ne kete koder x2
Ani mos me thuj djal se jam e vogel jarnanananane x2

Syrin djalo mos ja luj goca eshte e tjeter kuj x2
Eshte e vogel prite pak prite t'bohet per merak x2

Ani s'jam e vogel por jam tamam x2
Ani bleva vello moj ne dyqan jarnanananane x2

Po vjen msiti per mem lyp
Po del baba per me i prite
Sikur miq po mirren ngryk o e o
Nena plak po e pret n'der
T'ja bojm kafet me sheqer
Dasma niset ne pranvere x2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)