Shkurte Fejza - T'i Këndojmë Adem Jasharit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mora fjal mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thur kang
Me i thur kang bashklegjendarit, ti kendoj
Ti kendoj Adem Jasharit ti kendoj
Tash sa vjet tash sa vjet se sheh Prekazin dhe Reçakun, tash sa vjet
Tash sa vjet se sheh Drenicen, tash sa vjet
Tash sa vjet dhe Mitrovicen tash sa vjet

Çohu Adem çohu po te thon zogjt e malit dhe bilbilat, çohu Adem
Po thone lulet trendafilat, çohu Adem
Po thone kanget tonve trimave, çohu Adem

Çohu shpejt çohu shpejt mos rri tek varri
Thote nan lokja çohu se mjaft
Ta flladiti ballin toka, çohu se ty,
te kërkon e tan’ Kosova ty Adem

Mora fjal mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thurr kang
Me i thur kang bashklegjendarit, ti kendoj
Ti kendoj Adem Jasharit ti kendoj

E t’i them , E t'i them se gjaku i tij eshte vete liria
Qe ka ardh
Ne Kosove e n’brigjeve te Drinit kjo liri
Ia flladiti ballin trimit ia flladit (3x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)