Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sefe Duraj - Potpuri (sikur Vjet Edhe Sivjet)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sikur vjet edhe sivjet
skem qka thojm se doket vet
gzim e dasma gjdo dit jena
ver per ver na kshtu e kena
gzim e dasma gjdo dit jena
ver per ver na kshtu e kena

Sikur vjet edhe sivjet
na shkon vera me lezet
kush me neve lun e knon
vallahi si bjen pishman

Sikur vjet edhe sivjet
O na shkon vera me lezet
kush me neve lun e knon
vallahi si bjen pishman

Lum qe erdhen gurbeqart
O le ta marrin vallen t`part
me gzim dasmat i kan prit
na shkon vera si nje dit
me gzim dasmat i kan prit
na shkon vera si nje dit

Sikur vjet edhe sivjet
na shkon vera me lezet
kush me neve lun e knon
vallahi si bjen pishman

Sikur vjet edhe sivjet
O na shkon vera me lezet
kush me neve lun e knon
vallahi si bjen pishman

Sikur vjet edhe sivjet
na shkon vera me lezet
kush me neve lun e knon
vallahi si bjen pishman

Sikur vjet edhe sivjet
O na shkon vera me lezet
kush me neve lun e knon
vallahi si bjen pishman
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)