Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ymer Bajrami - Kosove Trimja

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
KOSOVE TRIMJA O PO QONE FJALE
KUSH MA QET PAJ ZANIN O NE SHALE

KUSH MA QET PAJ ZANIN O NE SHALE
O TYM PER TYM OU KUSH MUN ME DALE

QAFA E GRYKA O MEJ ZAPUE
O KTU DUSHMANI MOS ME KALUE

JANE BASHKUE NIKAJT TE TANE
KAN KCYE LUMIN JA DALE MATANE

I KAN THIRRE O FISIT T’MERTURIT
ME I BASHKUE DJEMT E BARUTIT

ME I BASHKUE PAJ DJEMT E FISIT
O ME NISE LUFTEN ME MIL O BOGIÇIN

N’QAFE TE KOLQIT KA HYPE DJEMNIA
KA KRISE PUSHKA ASHT TUNE O MALSIA

Q’AJ SOKOLI MUSTEQE GATI
PO E MER PUSHKA E S’PO I DEL GJAKU

PO USHTON O KY MALI I PRELES
O KERSET PUSHKA E KAMER PRELES

ÇKA KA THANE O Q’AJ MIL O BOGIÇI
SE SKA DJEM O TE KTIJ FISI

BRE BOGIÇ O MBYLLE TEFTERIN
T’VRASIM TY E TA ZAME ASQERIN

SE KA DJEM O NIKA I MERTURIT
O T’BIME SI LISA MA T’FORTE SE GURI

IKUN SHKIJET O GURE MBAS GURI
MITRALOZ PAJ PO QET O MERTURI

JANE KALA O KTO BJESHKET E MIAAA
OHO MORE SE LSHON GJALLO
O ME DAL-O MALESIA NJO HEJJJ
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)