Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vigan - T'pres

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Yeah
Nashta sna presin mo andrra dhe flutra
e pse pa njoni tjetrin mu pre kto dit tbukra
afer meje je afer teje jom
pse met hup 1jet e kom
um vyn pak forc met shtrengu
mu kon prap se kjo smjafton
se sa dit tgata shum net pa gjum mdhem
qe ftyra jote trupi jot ngjyks tem nuk flen
kurse ti me inatin e tjerve e dobson
naj meje besimin ton po jo zemer nuk bon
qysh po mun me lyp met harru kur je fajtor qe tdu
kur jeta jem ke tjeter kur ti e ki ndryshu
kom frik e rri i ngrim kur sma beson fjalen te dua
zemren sit dush e heki ta gjuj para komve tua

2X
para se tbohet von e du jeten e vjeter
ta jetojm kohen ton se per ne ska koh tjeter
per ato dit tbukura ne te dy qajm
vuajm kohen e humbur e dhimbjet sun i ndal

Nuk harrohen rrugt e vona qe naten i kemi shkel
tash ndjenjat i kemi mshel tash tjeter mengjes qel
pa vler sikur jom ter si pa uj nkit nxehtin ver
pse bashh un kesh fatprer kur e meritojn do tjer
shum ashper jem pershendet me shpres mu kthy apet
ku o tut lyp kjo zemer e shkret prap se prap mbeti vet
pritja durimi e ka ni mas se podigjet flak dashuria
thu mes neve sa dot zgjas se myti vetmia
ki durim mos tradhto jeto nato qe mdoo
tjeter mos kerko nkit dashuri beso
se per ty o weq njo ky djali qe zjarrmin kurr se nali
per ty e pruni malli veq kthehu krejta ti fali

2X
para se tbohet von e du jeten e vjeter
ta jetojm kohen ton se per ne ska koh tjeter
per ato dit tbukura ne te dy qajm
vuajm kohen e humbur e dhimbjet sun i nal

yeahh vigann e nese ti do me pa nizemer cop
ku do qe tshkojsh mos u kthe
po kur do qe tjesh pishmon une tpres
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)