Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Dj Blunt & Real 1 - Shumë Moti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Lyrical Son :
Po dojna mi shkel krejt, jo e arsyeshme
nuk jena t`njejt na, menojna ma ndryshe
ju shesim si 5-she, i ndajna n`2-she
i qesim n`leter,i ngrehim si kyqje
se e kena çelsin e qytetit,per me bo hit
jena kthesa e hip-hopit, shum masiv per publik
se jena qe shum moti.

Lyrical Son :
Rrespektin ma jepin qata jam rrugve bal (plus)
mbshtetna n'veti edhe kejt punve ju dal (n'kry)
bash si matherFuCkka moti jom perpara
smuj mu shty me kerkon skom konkurenc un me bo gara
Lemi ami 2 min ti paloj une kejt kta muta
mledhen kshyrin kejt si huta
vjedhin rima fore tsmuta
rrena tyne komt e shkurta se ju dalin krejt tperkthyme
mandej sfolin shiten gllupa kishe nuk osht faji tyne
qyre sa FAKE jon ka doken a knej ju doket normale
nuk i thom vetit ESTRAD se pom doket shum banale
Mos um thirrni nksi sene nuk marr pjes n'festivale
E vetmja mnyr qe ju vim osht ajo profesionale.

Lyrical Son :
Po dojna mi shkel krejt, jo e arsyeshme
nuk jena t`njejt na, menojna ma ndryshe
ju shesim si 5-she, i ndajna n`2-she
i qesim n`leter,i ngrehim si kyqje
se e kena çelsin e qytetit,per me bo hit
jena kthesa e hip-hopit, shum masiv per publik
se jena qe shum moti.

Real 1 :
Ti je njani prej tynve "wanna be" MC Fejkii "wanna be"
NON-STOP jom nGROUND... OG, looser one super fly shit
une kom swag kshyrem HD, krejt HIGH,
per dit HIGH cdo dit do mu kan GANGSTA GANGSTA,
t'mshfet si HIENA po sbon bari pa pi
ti se pin po bon tym ti dhize aj mun met... ti i ki
konceptet CLUB, TOP, G
sa her qe jena na nCLUB
me kto DJ thirty UP
et the DJ thirty up

Lyrical Son :
Po dojna mi shkel krejt, jo e arsyeshme
nuk jena t`njejt na, menojna ma ndryshe
ju shesim si 5-she, i ndajna n`2-she
i qesim n`leter,i ngrehim si kyqje
se e kena çelsin e qytetit,per me bo hit
jena kthesa e hip-hopit, shum masiv per publik
se jena qe shum moti.

Mc Kresha :
dosti o profi kur lofi bitin e lodhi
downsouth xhinset e ulta mas poshti
posht aj i poshtri qe nuk e don populli
thjesht opioni iqe dhipin duje shokin
je mahallen edhe bllokin pozat edhe bllofin
folin shum per rrugen se ktu senet ndodhin
njerzt e sotit ta regjin hip hopin(ta sosin)
si Steven Gerrard krosin ta hupin topin
krejt mrapsht si krisi me krosin kishe dost bossin
krejt andrra n`pidh me Kate Mossin
masi po doni me lu loj une jom Mario Dosi

Lyrical Son :
Po dojna mi shkel krejt, jo e arsyeshme
nuk jena t`njejt na, menojna ma ndryshe
ju shesim si 5-she, i ndajna n`2-she
i qesim n`leter,i ngrehim si kyqje
se e kena çelsin e qytetit,per me bo hit
jena kthesa e hip-hopit, shum masiv per publik
se jena qe shum moti.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)