Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kozma Dushi - Lule Ne Dritare

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sa here kaloj te nje dritare
Qe me saksi eshte mbushur plot
Gjithmon fare si padashur
Nje lule cel e nje perde lot
Sa here andej un I hedhe syt
E ndiej 2 syte qe me gacmojne
Dhe nje nga nje e dite per dite
Te gjitha lulet sec lulezojne
2x
Nje dite pranvere aty pran
kalova un plot mall
mbi floke me hodhe nje petal
nga lulja me e rralle
2x
I dua lulet ne dritare
Se jam I ri e mi do zemra
Por me shum se ato lule
Un dua vajzen lule qe rri Brenda
Mos me gacmo ti me veshtrime
Se une jam djale e sduroje dot
Dhe syt nga dritarja tende
Jo asnjeher jo si hodha kot
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)