Më mbaj mend (për 1 muaj)

G Bani - Kthehu

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Verse 1 :
Shqipe ta kisha then lere mutin e heroines
edhe jo vetem un por dhe gjysma e rrethines
tani ne trupin tend nuk ke me gjak por lend kimike
dhe shpohesh me shiringa neper banjo jo publike
nuk e kuptove qe po vrisje veten dita dites
kur nga fytyra jote po zhdukej cdo shenj e drites
te njohurit e tu nderronin rrug kur te shikonin
dashnoret qe ke pasur nuk te hapnin telefonin
ku kishte me te urte se ty ne gjithe komunittetin
te gjithe prisnim qe te mbaroje universitetin
por ti ju dorzove droges se mallkuar
kerkove integrim ne rrugen e gabuar
tani ve jeten tende ne rrezik per ca qindarka
edhe te ze mengjesi po ndoshta nuk te ze darka
te te shikoj dhe njehere njeri me mori malli
i fute prinderit e tu ne varr per se gjalli

Refreni:
Nuk e kuptoj se ca mendon e si e llogjikon
te gjith kemi probleme dhe merzi a me degjon
drejtohesh per nga ferri kur ti ecen ne ato hapa
te lutem lere mutin prite mutin kthehu mbrapa (2x)

Verse 2 :
Shqipe ca po ben vizen vetes po ja heq
je akoma adoleshent por dukesh si 100 vjec
nuk ke me drejtpeshim as reflekse reagimi
edhe nga syte e tu ka humbur i gjith shkelqimi
te kishit prinderit e tu si dy syte e ballit
te rriten me mundime dhe me leket e hallallit
ata per ty luftuan dhe kuptuan ca u mbeti
kur ty te shtyn cdo legen polic qe ka qyteti
ne burg si hajdutat thua se nuk i njofin
ata qe e shesin dhe qe rrin neper kolltuqe
nuk kishe asnje cent tanime ke 100 huqe
dhe bota jote bardh e zi tashi eshte vec e kuqe
ti ne reaminacion dhe tregtaret ne buzuqe
derisa do biesh mngrihu ti nga koma
ke humbur kontakt me boten plako je ne koma
por mos u dorzoZGJOHU je i gjall akoma

Nuk e kuptoj se ca mendon e si e llogjikon
te gjith kemi probleme dhe merzi a me degjon
drejtohesh per nga ferri kur ti ecen ne ato hapa
te lutem lere mutin prite mutin kthehu mbrapa (4x)
KTHEHUUUU
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)