Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqipe Kastrati - Djalë E Vajzë Dorë Për Dore

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Djem e vajza dore per dore
Lidhin jeten bashkeshortore
Shok e shoqe,pleq e te ri
ti urojm sot qiftit te ri
Shok e shoqe
pleq e te ri
i urojm sot qiftit te ri

Sa ka deti uje e rere
Gezime paqit ju gjithmon
Sa ka mali gure shkembinj
Paqit gjithmon lumturin

Shoke ne pune e shoke ne jete
njani tjetrin zgjidhni vet
sa ka mali gur shkembinje
paqit gjithmon lumturi............
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)