Më mbaj mend (për 1 muaj)

TNT - O Atdhe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
I ëmbli o atdhe, o atdhe,
Në zemër ty të kem,
Veç ty të kem,
Se pa ty, s’jeton njeri,
O në kafaz, nuk ka liri,
Se pa ty, s’jeton njeri,
O në kafaz, nuk ka liri.

Këto rrug’ e këto ura,
Kta fëmij’ e kta burra,
O atdhe,
Edhe baltën që ma ke,
Fort ta dua, o atdhe,

Këto rrug’ e këto ura,
Kta fëmij’ e kta burra,
O atdhe,
Edhe baltën që ma ke,
Fort ta dua, o atdhe.

Valvitu o flamur, o flamur,
Në zemër ty të kem,
Veç ty të kem,
Se pa ty, s’jeton njeri,
O në kafaz, nuk ka liri,
Se pa ty, s’jeton njeri,
O në kafaz, nuk ka liri.

Kur shoh shqipen si valon,
Zemra ime veç këndon,
O veç këndon,
Rritu i lumtur në liri,
O atdhe, ti dashuri.

Kur shoh shqipen si valon,
Zemra ime veç këndon,
O veç këndon,
Rritu i lumtur në liri,
O atdhe, ti dashuri.

Këto rrug’ e këto ura,
Kta fëmij’ e kta burra,
O atdhe,
Edhe baltën që ma ke,
Fort ta dua, o atdhe,

Këto rrug’ e këto ura,
Kta fëmij’ e kta burra,
O atdhe,
Edhe baltën që ma ke,
Fort ta dua, o atdhe,

Këto rrug’ e këto ura,
Kta fëmij’ e kta...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)