Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eglantina Toska - Potpuri

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Gershetat mi dredh
ballukun ma mbledh
te shkretat veshtrime
te embla mi hedh

Refreni
Zemera me digjet
vazhezo per ty
qe stefoli gojaa
ste shohin ata sy 2×

Ne kohen e pare
shamit permbi balle
ne kohen e sotme
baluket menja

Refreni
Zemera me digjet
vazhezo per ty
qe stefoli gojaa
ste shohin ata sy 2×

Thera lopen pasterma
kur vjen miku thela ska 2×

kur vjen miku thela ska
nusja sec i hengerka 2×

kush e ka gruan te holle
hidh e prit si kokerr molle 2×...kush e ka gruan te trashe
nga dysheku nxire jashte 2×

Cu trete nuse cu trete
si per mua dhe per vete 2×
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)